دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
خانه » گرجستان » درباره گرجستان » تور گرجستان با دیدنی های گرجستان

اطلاعیه سایت

مسافرین محترم جهت ویزای شینگن با شماره 09128928651 تماس بگیرید. بهترین خدمات را با بهترین قیمت از ما بخواهید.
تور گرجستان با دیدنی های گرجستان

تور گرجستان با دیدنی های گرجستان

تور گرجستان با دیدنی های گرجستان

گرجستان، ایالتی در ناحیه قفقاز اوراسیا می باشد. این کشور، واقع در خط اتصال اروپای شرقی و آسیای غربی، از طریق دریای سیاه با غرب، از طریق روسیه با شمال، از طریق ترکیه و ارمنستان با جنوب و از طریق آذربایجان با شرق هم مرز است. گرجستان قلمرویی به اندازه ۶۹۷۰۰ کیلومتر مربع را پوشش می دهد و جمعیت آن حدود ۴۹۸۰ میلیون نفر است. تاریخچه گرجستان را می توان به قلمروهای کهن کولچیس و ایبری ارتباط داد و این کشور از اولین کشورهایی بود که در قرن چهارم به مسیحیت روی آورد. گرجستان در دوره سلطنت پادشاه دیوید و ملکه تامار در قرون ۱۱ و ۱۲ به اوج قدرت سیاسی و اقتصادی خود دست یافت و در آغاز قرن نوزدهم، گرجستان به امپراطوری روسیه پیوست. پس از دوره کوتاهی از استقلال، همراه با انقلاب روسیه در سال ۱۹۱۷، گرجستان در سال ۱۹۲۱ تحت هجوم ارتش بولشویک قرار گرفت و در سال ۱۹۲۲ به اتحاد جماهیر شوروی ملحق شد .

تور گرجستان با دیدنی های گرجستان

Georgia tourana ir

پارک آبی تفلیس (tiflis-water-park)

پارک آبی تفلیس  در سال ۲۰۰۶ افتتاح شده و مکانی فوق العاده زیبا برای توریست هایی می باشد که از این کشور دیدین می کنند. این پارک بصورت سرباز بوده و سرپوشیده نیست و بنابراین برای توریست هایی که از این پارک دیدن می کنند محدودیت ایجاد نموده است، یعنی فقط در فصول گرم سال قابل استفاده می باشد.

Georgia tourana ir 1

مجسمه عشق باتومی (Love Sculpture in Batumi)

نام اصلی این تندیس “زن و مرد” است، ولی بیشتر به نام مجسمه عشق باتومی شناخته می شود چون این تندیس در کنار اسکله باتومی قرار دارد. این تندیس ۷ متری فلزی،   مرد و زنی را نشان می دهد که دور از یکدیگر هستند که بصورت متحرک بوده و  بین ۸ تا ۱۰ دقیقه به هم نزدیک شده و یکی می شوند. سازنده آن تامارا کِوِه سیتادزه (Kvesitadze Tamara)، معمار، نقاش و مجسمه ساز گرجی است. در اصل منبع الهام ساخت این مجسمه، داستان زندگی علی و نینو می باشد. علی پسری مسلمان از کشور آذربایجان می باشد که عاشق دختری مسیحی به نام نینو میشود، این عاشق و معشوق بخاطر دین های متفاوت از طرف خانواده های خود مورد مواخذه قرار گرفته و بالاجبار از یکدیگر جدا میشوند و پس از مدتی دق کرده و دنیای فانی را ترک میکنند تا در دنیای دیگر به یکدیگر بپیوندند. این مجسمه ها در واقع بیانگر روح علی و نینوست که در بهشت کنار ساحل زیبای باتومی به وصال میرسند. جالب اینجاست که وقتی این دو مجسمه به یکدیگر میرسند، تماشاچیان شروع به زدن سوت و دست به نشان شادی وصال میکنند . این مجسمه ها از ساعت ۹ تا ۱۲ شب روشن بوده و نور پردازی زیبایی در شب های افسونگر باتومی به نمایش میگذارند.

Georgia tourana ir 2

ساحل سحر آمیز (Beach magic)

مناطق ساحلی گرجستان از دیرباز پذیرای هزاران جهانگرد در هر فصلی از سال بوده است . در دوران شوروی سابق این منطقه از بهترین نقاط تفریحی امپراطوری شوروی شناخته می شد و هنوز آثار مربوط به تفریح گاه های سران کشور شوروی سابق در این مناطق وجود دارد. در نزدیکی بندر باتومی منطقه ای قرار دارد به نام اورکی و گرگولتی که به آن ساحل، ساحل سحر آمیز یا ساحل مغناطیسی گفته می شود . باور بر این است که شنا کردن در این منطقه و آفتاب گرفتن بر روی شن های ساحلی، منجر به درمان بیماریهای مفصلی و رلکسیشن در شخص می شود. بر اساس تحقیقات دانشگاه اورکی گرجستان، ترکیبات ماسه های ساحل این منطقه حاوی مواد معدنی ویژه ای می باشد که اثرات درمانی آن در مورد بیماریهای قلبی، عروقی و عصبی به اثبات رسیده است. بر اساس این مطالعات تنها دو منطقه در جهان شناخته شده است که چنین خواصی در آن وجود دارد. چند روز استراحت و تفریح در این منطقه میتواند عامل درمان یا پیشگیری از بسیاری بیماریها باشد.کوهستان های گرجستان سرچشمه رودهای متعددی می باشد و عبور رودخانه از شهرها و و روستاهای این کشور سیمای آنها را دیدنی تر ساخته است .

اسکیت روی یخ

اسکیت روی یخ یکی از تفریحات بسیار زیبای گرجستان بوده و توریست هایی که وارد این شهر می شوند می توانند از این تفریح بسیار پر هیجان استفاده کنند. لازم به ذکر است که بصورت یک سالن سرپوشیده و بزرگ بوده و در کنار سالن اسکیت نیز چند تا رستوران وجود دارد که می توانید بعد از اسکیت بازی از خدمات این رستوران ها و غذاهای خوشمزه آنان استفاده کنید.

Georgia tourana ir 3

تندیس مده آ (A statue Mdh)

مده آ در افسانه های یونانی از اهالی کولخیس در گرجستان بود و هنگامی که جیسون برای پیدا کردن پشم زرین به کولخیس آمد عاشق او شد و کمک کرد تا جیسون پشم زرین را برباید. بعد جیسون مده آ را رها کرد و با گلاوکه ازدواج کرد. مده آ از شدت خشم گلاوکه، کریون پدر گلاوکه و فرزندان خود را کشت. این مجسمه زیبا در مرکز یکی از مهمترین میدانهای شهر باتومی نصب شده و با نورپردازی جلوه خاصی به شهر بخشیده است.

Georgia tourana ir 4

دژگونیو (Dzhgvnyv)

دژگونیو که نام دیگر آن آپساروس می باشد، دژی مستحکم در ۱۵ کیلومتری باتومی و ۵ کیلومتری مرز ترکیه- گرجستان است.  در سه سوی آن دریا، رودخانه و کوه قرار دارد و ۱۸ برج دیدبانی دارد. این قلعه زیبا زمانی محل استقرار سربازان یونانی (بیزانس ) بوده که زمان ساسانیان، خسرو انوشیروان دادگر با سپاه ایران به فرمانداری مرمرئوس، دلیرانه با آنها جنگید و از قفقاز به بیرون راند. موزه زیبایی داخل این قلعه ساخته اند و تمام سکه ها ظروف سفالی و شیشه ای و ادوات جنگ و کلیه وسایلی که از آن منطقه یافت شده در آن نگه داری و به نمایش گذاشته شده است.

Georgia tourana ir 5

باغ گیاه شناسی باتومی (Batumi Botanical Garden)

باغ گیاه شناسی باتومی در ۱۰ کیلومتری شمال بندر باتومی در منطقه ای به نام دماغه سبز واقع شده و ۱۱۱ هکتار وسعت دارد. گیاه شناس روس آندری نیکلاویچ کراسنوف آن را در ۱۸۸۰ بنیان گذاشت، ولی گشایش رسمی آن در ۱۹۱۲ صورت گرفت. ۵۰۰۰ گونه ی گیاهی دارد که ۱۲۰۰ گونه ی آن رز است و اداره ی آن با آکادمی علوم گرجستان است. در این باغ گونه های گیاهی کشور های مختلف در کنار یکدیگر که همچون بهشتی از گلها و درختان سر به فلک کشیده می باشد، روییده اند و این به خوبی بیانگر معتدل بودن آب و هوا، حاصلخیزی و مقدار بارندگی زیاد در این شهر ساحلی می باشد.

مسجد باتومی (Batumi mosque)

باتومی مرکز خودمختاری آجارستان است و آجارستان تنها استان گرجستان است که بیشتر اهالی آن مسلمانند. مسجد کنونی باتومی در جایی است که عثمانی ها قبلا مسجد احمدیه را ساخته بودند. آن مسجد چوبی آتش گرفت و اینک مسجد جامع “ارتا” دوباره در جای آن ساخته شده است.

Georgia tourana ir 6

کلیسای ارمنی باتومی (Batumi Armenian Church)

کلیسای ارمنی باتومی توسط معمار اتریشی “مارفلد” (Marfeld) در سال ۱۸۹۰ ساخته شد و هزینه ساخت آن را میلیونر ارمنی تفلیسی “مانتاشو” (Mantashev) پرداخت کرده است. در ۱۹۳۷ این کلیسا بسته و تبدیل به رصدخانه شد. دو درخت بزرگ ماگنولیا در جلوی این کلیسا وجود دارند که یکی را سارویان و دیگری را ایوان آیوازوفسکی کاشته اند.

Georgia tourana ir 7

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

  • تور اقساطی تور قسطی و تور اقساطی را با ما همراه باشید. برای دریافت و رزرو تور اقساطی با ما تماس بگیرید.http://tourana.ir/tag/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%82%D8%B3%D8%A7%D8%B7%DB%8C/
  • ویزای شینگن ویزای شینگن و ویزای شینگن تضمینی را با سایت ویزای شینگن تجربه کنید.http://sitevisa.com/
  • تور لبنان تور لبنان را لبنان گشت تجربه کنید.https://lebanongasht.com/
  • تور ارزان لبنان تور ارزان لبنان را لبنان گشت تجربه کنید.https://lebanongasht.com/category/cheap-lebanon-tour/
  • تور بیروت تور بیروت را با لبنان گشت تجربه کنید.https://lebanongasht.com/category/beirut-tour/
  • هتل های لبنان هتل های لبنان را از لبنان گشت بخواهید.https://lebanongasht.com/category/lebanon-hotels/
  • لبنان لبنان را لبنان گشت تجربه کنید.https://lebanongasht.com/
تهران در : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ دمای هوا : ℃0 وضعیت هوا : درصد ابر (%) : سرعت باد : رطوبت (%) :
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز