بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
خانه » آلمان » ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

اطلاعیه سایت

مسافرین محترم جهت ویزای شینگن با شماره 09128928651 تماس بگیرید. بهترین خدمات را با بهترین قیمت از ما بخواهید.
ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

آلمان (به آلمانی: Deutschland) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان (به آلمانی: BRD:Bundesrepublik Deutschland)، کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است.آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است. این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسایل مستقل عمل کنند. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزه پولیِ یورو محسوب می‌شود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند.

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

Important states of Germany tourana ir

ایالت مکلنبورگ – فورپومرن

ایالت مکلنبورگ – فورپومرن واقعاً از طبیعتی غنی و یگانه برخوردار است. صخره‌های گچی جزیره‌ی روگن در تابلوهای نقاش مشهور آلمانی، کاسپار دیوید فریدریش، معروف‌ترین عناصری هستند که از چشم‌اندازهای مکلنبورگ ـ فورپومرن در هنر جاودانه شده‌اند. مکلنبورگ ـ فورپومرن (Mecklenburg-Vorpommern) یکی از پنج ایالت شرقی آلمان است که حدود ۷/۱ میلیون نفر در این سرزمین جلگه‌ای زندگی می‌کنند. روستوک (Rostock) (مرکز دریایی ساحل شرقی )، شورین (Schwerin)، نوی‌براندنبورگ (Neubrandenburg) و ویسمار (Wismar) از جمله شهرهای بزرگ این ایالت هستند. ایالت‌های شلزویگ ـ هولشتاین (Schleswig-Holstein) و نیدرزاکسن (Niedersachsen) در غرب آن و ایالت براندنبورگ (Brandenburg) در جنوب آن قرار دارند. مکلنبورگ ـ فورپومرن، شمار زیادی جزیره، شبه‌جزیره و در نتیجه ساحل‌های طولانی دارد: از جمله شبه‌جزیره‌ی فیش‌لند ـ دارس ـ تسینگست (Fischland-Darß-Zingst)، ازدوم (Usedom) و جزایر پوال (Poel)، هیدنزه (Hiddensee) و روگن (Rügen). در این ایالت شش شهر “هانزه‌ای” وجود دارد: روستک، ویسمار، گرایفزوالد (Greifswald)، اشترالزوند (Stralsund)، دمین (Demmin) و آنکلام (Anklam). این شهر‌ها را از آن‌جهت “هانزه” می‌نامند، چون در قرون وسطی عضو “اتحادیه‌ی شهری هانزه” (Hansestädte) بودند. “هانزه” به زبان آلمانی کهن به معنای دسته و گروه است. شهرهایی که بازرگانانشان در اواسط قرن ۱۲ تا ۱۷ میلادی گردهم آمدند تا امنیت حمل و نقل کالا و نیز منافع خود را در داخل و خارج آلمان تأمین کنند، این اتحادیه‌ را تشکیل داده بودند.

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

Important states of Germany tourana ir 1

ایالت بادن وورتمبرگ

بادن-وورتمبرگ (به آلمانی: Baden-Württemberg) یکی از شانزده ایالت آلمان است. پایتخت این ایالت شهر اشتوتگارت است. بادن-وورتمبرگ با مساحتی حدود ۳۵٬۷۵۲ کیلومتر مربع، سومین ایالت بزرگ آلمان به‌ شمار می‌آید. بادن‌-وورتمبرگ تنها ایالت آلمان است که ساکنان آن در یک همه‌پرسی، رأی به تشکیل آن به شکل کنونیش دادند. بادن‌-وورتمبرگ دومین ایالتی است که پس از بایرن، گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند. هتل‌ها و مسافرخانه‌های این ایالت، هر سال حدود ۴۰ میلیون شب رزرو می‌شوند. این ایالت از طبیعت بکری برخوردار است: جنگل سیاه با دره‌های عمیق و رومانتیکش و دو جزیره گل به نام‌های مایناو (Mainau) و رایشِناو (Reichenau) هر ساله صدها هزار گردشگر را جذب می‌کنند. جزیره‌های مایناو و رایشناو از سوی یونسکو به عنوان میراث فرهنگی جهانی به ثبت رسیده‌اند. بزرگ‌ترین دریاچه آلمان، بُودِن (Bodensee) که محل تلاقی خاک آلمان، سوئیس و اتریش است، در این ایالت واقع شده است. خانه‌های قدیمی روستایی این ایالت نیز یکی از جاذبه‌های توریستی بادن‌-وورتمبرگ است. در کنار این طبیعت رنگارنگ، شهرهایی چون هایدلبرگ (Heidelberg)، توبینگن (Tübingen)، فرایبورگ (Freiburg) و کنستانتس (Konstanz) نیز، جذابیت این ایالت را دو چندان می‌سازند.

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

Mainau and Reichenau island in germany tourana ir

ایالت تورینگن

ایالت تورینگن، یکی از ایالت‌های جدید آلمان است که به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و هنری هر ساله، ۱۰۰ هزار گردشگر را از گوشه و کنار جهان به خود جلب می‌کند. این ایالت هم‌چنین، مرکز تکنولوژی جدید نورشناسی هم هست. تورینگن را اغلب ” قلب سبز آلمان” می نامند. بخصوص جنگل تورینگن، هارتس جنوبی، کوهستان کیف هویزر، دره زاال و رون نقش اساسی در این ایالت شهرت زیادی دارند. این ایالت با ۵ ایالت هم مرز بوده و نقش مرکزی در حمل و نقل جاده ای دارد. این یالت دارای شهرهای مهمی چون ارفورت، وایمار، آیزناخ، گرا، ینا، زوهل و ایلمناو می باشد و پایتخت این ایالت شهر ارفورت است. ایالت تورینگن ( Thüringen) در قلب آلمان قرار دارد و تراکم جمعیت در آن چندان زیاد نیست. وایمار زادگاه دو شاعر معروف آلمان، یوهان وولفگانگ فن گوته (Johann Wolfgang von Goethe) و فریدریش شیلر (Friedrich Schiller) است. بزرگان هنر و ادب بسیار دیگری هم در این شهر زندگی کرده اند. تورینگن، جدا از شهرهای بزرگ خود، بهشتی برای کوه‌پیمایان نیز است. رنشتایگ (Rennsteig) در جنگل تورینگر یکی از طولانی‌ترین راه‌های کوهنوردی در آلمان است.

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

Thuringia tourana ir

ایالت زاکسن انهالت

ایالت زاکسن ـ انهالت از نظر ساختار اقتصادی در حال دگرگونی است. این ایالت که پیش‌تر بر صنعت شیمی تکیه داشت، در حال حاضر به سرمایه‌گزاری در زمینه‌ فن‌‌آوری‌های جدید تولید انرژی‌ روی‌آورده است. ایالت زاکسن ـ انهالت در میانه‌ی آلمان قرار دارد. پیشینه‌ی این ایالت به شکل کنونی به سال ۱۹۴۷ بر می‌گردد که در سال ۱۹۵۲ در چارچوب “اصلاحات اداری” زمان دولت آلمان شرقی تغییر کرد. از آن زمان تا هنگام وحدت دو آلمان، زاکسن ـ انهالت، جزیی از منطقه‌های هاله (Halle) و ماگدبورگ، (Magdeburg)) محسوب می‌شد. این ایالت به عنوان یکی از ۵ ایالت جدید آلمان، از سال ۱۹۹۰ موجودیت دارد. شهرهای لوینا (Leuna)، اشکوپاو (Schkopau) و بیترفلد (Bitterfeld) در این ایالت در زمان دولت آلمان شرقی به عنوان “سه‌گوش شیمیایی” معروف بودند. در این زمان، ۱۲۰ هزار کارگر و کارمند در کارخانه‌های شیمیایی این منطقه کار می‌کردند. پس از فروریختن دیوار، این کارخانه‌ها به‌دلیل “عدم سودآوری”، تعطیل شدند. ایالت زاکسن ـ انهالت هنوز هم درگیر زیان‌های اقتصادی ناشی از بسته‌ شدن این کارخانه‌ها ست.

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

(Leuna and Schkopau in germany tourana ir

ایالت نوردراین -وستفالن ( دوسلدورف)

ایالت نوردراین ـ وستفالن، برساخته‌ی دولت بریتانیا پس از جنگ جهانی دوم است. این دولت که با ارتش خود به عنوان یک رکن “متفقین” می‌توانست در مورد سرنوشت آلمان تصمیم بگیرد، در ۲۳ اوت سال ۱۹۴۶ اراده کرد که بخش شمالی راین‌پروینتس (Rheinprovinz) با بخش وستفالن (Westfalen) در غرب آلمان یک‌پارچه شوند و “به عقد و ازدواج” یکدیگر درآیند: دولت بریتانیا نام این طرح را “عملیات ازدواج” گذاشته بود. به این ترتیب دو خلق و خوی و شیوه‌ی زندگی متفاوت که با هم سرسازگاری نداشتند،‌ به‌ هم پیوند خوردند. چون اهالی ساکن بخش شمالی راین به شوخ‌طبعی و سرزندگی و تساهل معروفند، بر عکس وستفالنی‌ها، که به عنوان مردمانی از “نظر احساسی خوددار و کسل” شهرت دارند. از آن گذشته معروف است که اهالی وستفالن، همیشه حقیقت را می‌گویند، ولی متاسفانه اغلب در مواقع نامناسب! ایالت نوردراین ـ وستفالن در به ‌ثمر رساندن “معجزه‌ی اقتصادی” پس از جنگ جهانی دوم در آلمان سهم بسزایی داشته است. هنوز هم حدود یک چهارم از دفاتر اصلی بزرگ‌ترین شرکت‌های آلمانی در این منطقه دایرند.

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

north rhine tourana ir

ایالت برمن

ایالت برِمن (به آلمانی: Freie Hansestadt Bremen) یکی از شانزده ایالت آلمان است. پایتخت این ایالت شهر برمن است. شهر برمن مرکز و بزرگ‌ترین شهر ایالت Freie Hansestadt Bremen است که علاوه بر برمن شامل شهر برمرهافن که در ۶۰ کیلومتری شمال برمن است می‌شود. شهر برمن دومین شهر بزرگ شمال آلمان (بعد از هامبورگ) می‌باشد. شهر برمن در دوسمت رودخانه وزر (به آلمانی Weser) در حدود ۷۰ کیلومتری دهانه آن به دریای شمال (آلمانی: Nordsee) واقع است. نماد شهر برمن، خر و سگ و گربه و خروسی هستند که بر یک دیگر سوار هستند. این نماد به یکی از داستان‌هایی بر می‌گردد که برادران گریم، آنها را جمع‌آوری کرده‌اند. نام این داستان موسیقیدانان شهر برمن است. بر اساس این داستان خر که از کار کردن زیاد و خستگی، کار خود را رها می‌کند در میانه راه به این حیوانات بر می‌خورد و یکی یکی با او همراه می‌شوند و به شهر برمن می‌رسند و در آن جا یک گروه موسیقی تشکیل می‌دهند. برمن در تجارت قهوه مشهور است و کارخانه قهوه یاکوب (جاکوب) در این شهر واقع است. امروزه در شهر برمن و ۶۰ کیلومتر دورتر از آن بندر برمن تشکیل شده، از هر سه نفر یک نفر در بندر مشغول به کار است. بزرگ‌ترین شرکت برمن دایملرکرایسلر است. شرکت راین متال و اطلس الکترونیک، که قطعات الکترونیکی برای مصارف نظامی و شهری می‌سازند در این شهر واقع شده است. همچنین وجود شرکت دفاعی هوا و فضای اروپا (ای آ دی اس) و شرکت (اوها ب) که مونتاژ نهایی هواپیمای ایرباس را انجام می‌دهند، به اقتصاد این شهر کمک کرده است.

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

Rathaus in Bremen mit der Flagge der Bundesrepublik Deutschland und der Flagge der Freie Hansestadt Bremen Foto vom 1. Mai. 2004 Lizenzstatus: GNU-FDL

فرانکفورت – ایالت هسن

هر چند پایتخت ایالت هسن، شهر ویسبادن است، ولی شهرت شهر فرانکفورت از معروفیت پایتخت آن بیشتر است. به‌ویژه آسمان‌خراش این شهر که یکی از بانک‌های بزرگ آلمان، دویچه بانک، در آن واقع است، شهرت جهانی دارد. ایالت هسن (Hessen)، در مرکز آلمان قرار دارد. مناطق جنوبی این ایالت در حوزه‌ی دو رود راین ـ ماین، پیرامون شهر فرانکفورت، یکی از پرجمعیت‌ترین و از نظر اقتصادی، نیرومند‌ترین خطه‌های آلمان به ‌شمار می‌رود. فرانکفورت که در کنار رود ماین قرار دارد، با داشتن جمعیتی بالغ بر ۶۵۰ هزار نفر از بزرگ‌ترین شهرهای ایالت هسن است. فرودگاه راین ـ ماین فرانکفورت که یکی از مهم‌ترین شاهراه‌های هوایی بین‌المللی است، در آستانه‌‌ی دروازه‌ی این شهر بنا شده است. این ایالت به‌خاطر داشتن صنایع شیمی و داروسازی، ماشین و خودروسازی، محل جذب هزاران نیروی کار در منطقه‌ی راین ـ ماین است.

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

Frankfurt tourana ir

ایالت (بندر) هامبورگ

هامبورگ، دروازه‌ی جهان هم خوانده می‌شود. بندر این شهر‌، از نظر مساحت و بزرگی، سومین بندر اروپاست و حدود ۱۵۰ هزار نفر در این بندر مشغول به کارند. در بخشی از این بندر که به “سیتی” معروف است، مجموعه بناهایی مدرن برای سکونت، کسب و کار و مراکز فرهنگی ساخته شده است. “آلسترشتروم” در مرکز شهر، به یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های مصنوعی گسترش یافته و هنوز نام “آلستر” را بر خود دارد. “آلستر” یکی از مراکز مهم تفریحی هامبورگ به‌ شمار می‌رود، از آن گذشته بیش از ۲۵۰۰ پل، دو سوی کانال‌های بیشماری را که از “شهر قدیم” عبور می‌کنند، به یکدیگر مربوط می‌سازند.

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

Hamburg_Binnenalster tourana ir

ایالت بایرن آلمان

بایرن (به آلمانی: Bayern)، بزرگ‌ترین و جنوبی‌ترین ایالت در میان ایالات شانزده‌گانه کشور آلمان است. پایتخت آن شهر مونیخ (با ۱.۲ میلیون نفر سکنه) جمعیت آن حدود ۱۲.۱ میلیون نفر و مساحتش ۷۰.۵۴۸ کیلومتر مربع است. این ایالت از جنوب همسایه اتریش و از شرق با جمهوری چک مرز مشترک دارد. هر چند در ایالت بایرن، مثل همه‌ی استان‌های آلمان، خیابان‌های بی‌قواره و ساختمان‌های بتونی بی‌شمار در حاشیه‌ی شهرها وجود دارد، ولی هیچ از یک ایالت‌های آلمان از چنین طبیعت بکر و سرشاری برخوردار نیست: دورنمای کوه‌های آلپ با یکی از قله‌های رفیع آن، تسوگ ‌اشپیتسه‌ (Zugspitze) که در آلمان بلندترین قله است، به چهره‌ی این ایالت، زیبایی ویژه‌ای می‌بخشد.‌ صخره‌های سخت خطه‌ی “سوئیس فرانک” (Fränkische Schweiz) که منطقه‌ای در فرانکن (Franken) است، به زیبایی سحرآمیز این دورنما صد چندان می‌افزاید. فرانکن، منطقه‌ای در جنوب آلمان است که به ‌طور عمده شامل شمال ایالت بایرن‌، بخش شمال شرقی ایالت بادن‌ـ‌ وورتمبرگ (Baden-Württemberg) و جنوب ایالت تورینگن (Südthüringen) می‌شود. سبزه‌زارهای پیرامون رودهای دونا وماین و برکه‌های و دریاچه‌های بایرن علیا (Oberbayern) مثل شیم (Chiemsee)، تگرن (Tegernsee)، کونیگ (König)، آمر (Ammer) و اشتارنبرگر (Starnberger) به چشم‌انداز رویاگونه‌ی این خطه، جلوه‌ای خاص می‌بخشند. با تورانا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد آلمان، تور آلمان، شهرهای مهم آلمان، جاذبه های گردشگری آلمان و هتل های آلمان به دست بیاورید. سفر خوشی را برای شما آرزومندیم

ایالت های مهم آلمان با جاذبه های توریستی آنها

state Bayern tourana ir

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

  • تور اقساطی تور قسطی و تور اقساطی را با ما همراه باشید. برای دریافت و رزرو تور اقساطی با ما تماس بگیرید.http://tourana.ir/tag/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%82%D8%B3%D8%A7%D8%B7%DB%8C/
  • ویزای شینگن ویزای شینگن و ویزای شینگن تضمینی را با سایت ویزای شینگن تجربه کنید.http://sitevisa.com/
  • تور لبنان تور لبنان را لبنان گشت تجربه کنید.https://lebanongasht.com/
  • تور ارزان لبنان تور ارزان لبنان را لبنان گشت تجربه کنید.https://lebanongasht.com/category/cheap-lebanon-tour/
  • تور بیروت تور بیروت را با لبنان گشت تجربه کنید.https://lebanongasht.com/category/beirut-tour/
  • هتل های لبنان هتل های لبنان را از لبنان گشت بخواهید.https://lebanongasht.com/category/lebanon-hotels/
  • لبنان لبنان را لبنان گشت تجربه کنید.https://lebanongasht.com/
تهران در : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ دمای هوا : ℃0 وضعیت هوا : درصد ابر (%) : سرعت باد : رطوبت (%) :
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز